Medovník - Môj obchod
Medovník

Medovník

Doba prípravy Viac ako 60 minút
Náročnosť receptu stredná

Ingrediencie

Vajcia 3 ks
Cukor krupica 300 g
Hera 250 g
Med 3 lyžice
Jedlá sóda 1 lyžička
Hladká múka 400 g
Na krém
Salko 1 plechovka
Maslo 82% 300 g

1 ks

Pripravte si vodný kúpeľ. Do kastrólika nalejeme vodu a dáme na ňu väčšiu misku tak, aby sa nedotýkala hladiny. Vodu privedieme k varu. Do misky dáme heru a necháme ju pomaly rozpustiť.
Potom do nej rozbijeme jedno vajce a postupne pridávame med, cukor, múku a nakoniec jedlú sódu. Predhrejeme si rúru na 170°C, horkovzdušnú na 150°C.
Zmes miešame vareškou približne 10 minút, kým nemá cesto zlatistú farbu.
Cesto, ktoré nám vzniklo, rozdelíme na šesť rovnakých dielov.
Na plech natiahneme papier na pečenie a obkreslíme na neho tanier alebo formu na tortu ( podľa toho, čím budeme pláty cesta vykrajovať). Do nakresleného kruhu potom gumovou stierkou rozotrieme v čo najtenšej vrstve cesto (ja cesto rozprestieram na plech prstami, ide to lepšie, ale záleží na vás), cesto by malo vždy presahovať kružnicu aspoň o jeden centimeter. Placku pečte dozlatista (7 - 10 min.) a to isté urobte aj s ostatnými.
Upečené pláty okrájajte. Na každý môžete položiť tanier a nožom orezať presahujúci okraj.  Ja som použila formu na tortu. Okraje nevyhadzujte, budete ich potrebovať na záverečné ozdobenie.
Vyrobte krém a posýpku. Maslo a mlieko vyšľahajte pomocou ručnej alebo elektrickej metličky dohladka. Nakoniec pripravte posýpku z okrájaných kúskov cesta - kraje vložte do misy a prstami ich najemno rozdrobte alebo použite mixér.
Postavte tortu. Pomocou guľatého noža rozotrieme krém na prvý plát. Priklopíme ďalším plátom, ktorý opäť natrieme maslovým krémom. Opakujeme tak dlho, kým nám nedôjdu medové pláty. Na záver natrieme celú tortu a boky torty krémom a poprášime pripravenou posýpkou.

Ďalšie recepty

Zapekané kuracie stehná

Doba prípravy Viac ako 60 minút
Náročnosť receptu stredná

Zobraziť celý recept

Grilované špízy

Doba prípravy 45 minút
Náročnosť receptu ľahká

Zobraziť celý recept

Šošovicová polievka s párkom

Doba prípravy 45 minút
Náročnosť receptu ľahká

Zobraziť celý recept

Zobraziť ďalšie recepty