7 chýb, ktoré možno robíte, keď nakupujete - Môj obchod
O nás Novinky 7 chýb, ktoré možno robíte, keď nakupujete

Novinky

späť na výpis noviniek

17. 4. 2016

7 chýb, ktoré možno robíte, keď nakupujete

7 chýb, ktoré možno robíte, keď nakupujete Existuje mnoho možností, ako ušetriť čas a peniaze pri bežnom nakupovaní potravín. Dali sme pre vás dokopy 7 chýb, ktorých sa zákazníci dopúšťajú najčastejšie.

Existuje mnoho možností, ako ušetriť čas a peniaze pri bežnom nakupovaní potravín. Dali sme pre vás dokopy 7 chýb, ktorých sa zákazníci dopúšťajú najčastejšie.

 1. Nakupujete v nesprávny deň
  Nakupujete radi v sobotu alebo v posledný deň pred Vanocami v najväčšom supermarkete v okolí? Lepšie je nakupovať potraviny s väčším predstihom a v menších obchodoch.
 2. Nakupujete priveľa jedla
  Všetky veľké obchody sú postavené tak, aby človek nakúpil viac potravín ako potrebuje. Keď je tovar v zľave, pekne vonia alebo vyzerá, automaticky nakupujete viac. Lepšie je si dopredu napísať zoznam, čo chcete nakúpiť.
 3. Nakupujete málo jedla
  Na druhej strane, mnohí nakupujú málo jedla a zabúdajú na tovar, ktorý si chceli kúpiť. Vždy nakupujte so zoznamom.
 4. Nenakupujete potraviny podľa sezóny
  Pokiaľ je ovocie a zelenina v sezóne, nie je iba lacnejšie, ale lepšie chutí a je zdravšie. Keď nakupujete lokálne, tak tiež podporujete miestych dodavateľov.
 5. Nepoznáte cenu jedla, ktoré najčastejšie nakupujete
  Keď nakupujete jedlo v zľave, netušíte, koľko stojí bežne. Všímajte si zľavy a pôvodné ceny, môžete tak predíst nepríjemnému prekvapeniu.
 6. Nakupujete s prázdnym žalúdkom
  Určite ste to už počuli, ale človek by nemal nakupovať hladný, pretože má dojem, že potrebuje viac potravín ako je nutné.
 7. Nemáte plán, čo budete variť
  Dôležité je si před nákupom naplánovať, čo budete variť. Môžete si tak rozvrhnúť svoj rozpočet na nákupy, využiť naše recepty a na nič nezabudnete.

Ďalšie novinky

3. 6. 2022

Milí zákazníci Môj obchod,

prijmite naše ospravedlnenie za vzniknuté nedodávky masla Kukkonia 250 g. Ako náhradu máme pre Vás Liptov maslo 250 g za 2,19 €, ktorá bude platiť v predajniach Môj obchod až do 17.6.2022

Ďakujeme za pochopenie!

pokračovanie