Malý obchod ponúka viac ako supermarket - Môj obchod
O nás Novinky Malý obchod ponúka viac ako supermarket

Novinky

späť na výpis noviniek

6. 9. 2017

Malý obchod ponúka viac ako supermarket

Malý obchod ponúka viac ako supermarket

Túžil po vlastnej predajni. Má ju. Túžil po zákazníkoch, ktorí sa k nemu budú vracať rovnako radi, ako sa vracali do obchodu, kde pracovala jeho mama.  

Má ich. Dokonca k nemu chodia radšej ako do veľkého obchodu.

Peter Benko z Dunajskej Lužnej vedel už od detstva, čomu sa chce v dospelosti venovať. Inšpirovala ho jeho mama, ktorá pracovala v potravinách. Peter jej spolu so svojím bratom chodil často pomáhať. Mama svoju prácu milovala a ju zase milovali zákazníci. Vďaka jej vzoru dnes príkladne vedie svoju predajňu aj syn Peter.

Peter Benko mal teda, kým sa pustil do podnikania, viac nadšenia ako ktokoľvek iný. A predávanie mal už dávno v krvi. Uvedomoval si však, že na úspech nadšenie nestačí. Potreboval aj silného partnera. Toho našiel v aliancii Môj obchod. Rozhodol sa správne. Dôkazom toho je, že jeho predajňa prosperuje a podľa svojho majiteľa je v porovnaní s konkurenciou naozaj výnimočná. Čím to podľa neho je? „Určite prístupom k zákazníkom. V ostatných obchodoch pracujú väčšinou len vykladači tovaru, ktorí na svoju prácu vôbec nie sú hrdí. Nie sú ochotní pomôcť, neporadia, nezaujímajú sa, nepoznajú sortiment. U nás je to iné. Zákazníci si vážia nás, my si vážime ich. Navzájom si dôverujeme. Veria nám, že náš tovar je čerstvý a najvyššej kvality, pretože si na ňu potrpíme. Kým v iných predajniach veľkých sietí môžu naraziť na nekvalitný tovar, u nás sa im to nestane. Predávame sortiment od domácich dodávateľov, ktorí robia malé množstvá a teda musia ponúkať kvalitu za primerané ceny.“  Okrem lákania zákazníkov na kvalitu, ponúka Môj obchod v Dunajskej Lužnej aj rôzne benefity. „Pri nákupe nad určitú hodnotu dostávajú naši zákazníci po zlosovaní darček. Na sviatky ich zvykneme privítať čerstvou kávou, chutným punčom alebo iným občerstvením. A takmer pravidelne sa snažíme pripravovať rôzne akcie.“

Úspešný majiteľ svojím obchodom žije a snaží sa pozerať aj od budúcnosti: „Chcem, aby sme stále rozširovali sortiment, predávali ho za čo najlepšie ceny a aby sme pravidelne modernizovali predajňu. Chcem si v nej plniť sny o práci, ktorú mám rád.  S alianciou Môj obchod to ide.“

Rovnako si snažia plniť sny aj ďalší majitelia predajní v aliancii Môj obchod. Veď za päť rokov existencie sa ich nazbieralo už takmer 500. Sú to stovky spokojných podnikateľov a desaťtisíce spokojných zákazníkov. Tých, ktorí hľadajú viac, ako ponúkajú neosobné veľké siete – produkty lokálnych dodávateľov, čerstvý a kvalitný sortiment za dobrú cenu a najmä osobný prístup a usmiate predavačky.


Ďalšie novinky